Strona główna » finanse

Unijne wsparcie kredytów dla firm

06-09-2017

Prawdopodobnie każdy słyszał coś o dotacjach UE na różnego rodzaju przedsięwzięcia - od państwowych i samorządowych inwestycji infrastrukturalnych (np. budowa dróg), przez dopłaty dla rolników, po różnego rodzaju dotacje dla firm. Oczywiście inwestycje drogowe i dopłaty dla rolników nie są naszym przedmiotem zainteresowania. Dotacje dla firm również nie - zainteresowanych odsyłamy do zaprzyjaźnionych specjalistów w tej dziedzinie. Ale pieniądze z UE płyną do naszych firm nie tylko w formie dotacji - to również różnego rodzaju pomoc de minimis, w tym dopłaty do kredytów.

więcej»

Podsumowanie półrocza 2017

14-08-2017

 Prezentujemy dane dotyczące udzielonych kredytów za pośrednictwem ERATII Doradztwo Finansowe Dla Firm.

więcej»

Podsumowanie 2016 roku

22-04-2017

Z duzym opóźnieniem, ale lepiej późno niż wcale. Przedstawiamy podsumowanie 2016 roku w ERATII i plany na rok 2017.

więcej»

Kredyt obrotowy – część druga

30-09-2016

W pierwszej części przedstawiliśmy ogólny opis kredytów obrotowych i skupiliśmy się na kredytach odnawialnych. Niniejszy wpis służy przybliżeniu kredytu obrotowego nieodnawialnego (ratalnego) jako jednej z form finansowania przedsiębiorstw.

więcej»

ERATIA Nieruchomości. Zapraszamy do naszego biura obrotu nieruchomościami

21-09-2016

Od niemal dziesięciu lat (tak tak, już za  miesiąc pełna dziesiąta rocznica powstania marki ERATIA) pracujemy z klientami nad pozyskiwaniem finansowania ich nieruchomości. Głównie oczywiście nieruchomości komercyjnych różnego rodzaju. Pozyskujemy kredyty na ich zakup, refinansujemy kredyty zabezpieczone na nich, konsolidujemy, przenosimy, negocjujemy itp. itd.

Przez ten cały czas na tyle mocno weszliśmy w rynek nieruchomości komercyjnych, że zaczęliśmy również doradzać w tym zakresie - poszukiwać, analizować, wskazywać potencjał zmian, pisać biznesplany, wspierać komercjalizację itd. W związku z tym w 2014 powołana została spółka ERATIA Nieruchomości, która się tym wszystkim zajmuje. Do tej pory działała raczej dla wąskiego grona naszych stałych klientów, ale kto się nie rozwija ten się cofa, więc po dwóch latach "cichej" działalności otwieramy się na świat.

Oto biuro obrotu nieruchomościami ERATIA NieruchomościLogo spółki ERATIA Nieruchomości

więcej»

Kredyt obrotowy – część pierwsza

24-08-2016

Przedstawiam kolejny z serii artykułów opisujących poszczególne formy finansowania zewnętrznego (tu przypominam Kredyt inwestycyjny oraz Kryteria doboru kredytu firmowego). W niniejszym wpisie przyjrzymy się dokładniej jednej z najpowszechniejszych form bieżącego finansowania działalności gospodarczej, jaką jest kredyt obrotowy.

W zasadzie pojęcie kredytu obrotowego jest bardzo szerokie, a w dużym uproszczeniu można do tej kategorii finansowania przypisać każdy niecelowy kredyt firmowy (choć i tu bywają wyjątki – czyli celowe kredyty obrotowe). Warto jednak trochę zagłębić się w temat i zastosować podstawowy podział kredytów obrotowych ze względu na ich rodzaje i funkcjonalność. Ze względu na obszerność tematu, wpis podzielony został na dwie części. W tej przedstawiam ogólny podział i cechy kredytów obrotowych oraz bardziej szczegółowo opisuję kredyt obrotowy odnawialny.

więcej»

Ważne! Nsza strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z Polityką prywatności.

Akceptuję, zamknij komunikat »