ERATIA - Doradcy finansowi, kim jesteśmy?

Strona główna » ERATIA - Doradcy finansowi, kim jesteśmy?

 

Przyszłość jest nieznana, ale tak kreujemy teraźniejszość by dostosować się do zmian zachodzących w otoczeniu i spełniać rosnące potrzeby naszych klientów.

 

ERATIA Doradztwo Finansowe dla Firm to zespół ludzi w pełni zaangażowanych, doświadczonych i posiadających dużą wiedzę w zakresie finansów dedykowanych firmom MŚP działającym na terenie całej Polski. Głównie specjalizujemy się w finansowaniu nieruchomości komercyjnych na cele prowadzonej działalności gospodarczej, usługach związanych z inwestowaniem w nieruchomości oraz w finansowaniu bieżącej działalności gospodarczej. Zawsze jesteśmy do dyspozycji klienta i działamy w jego interesie, zależy nam na długotrwałej współpracy i bardzo dobrych relacjach.

 

Historia firmy

Marka ERATIA powstała w 2006 roku. Założycielem firmy jest Marcin Samol, który wspomina: „Przed założeniem firmy pracowałem przez 5 lat w banku HypoVereinsbank Banku Hipotecznym SA (obecnie Pekao BH SA) jako Regionalny Koordynator Sprzedaży i Key Account Manager, gdzie zajmowałem się obsługą strategicznych klientów banku oraz współpracą z pośrednikami kredytowymi. Miałem okazję obserwować jak pracują najskuteczniejsi pośrednicy i jakie najczęściej popełniają błędy. W październiku 2006 roku, gdy stwierdziłem, że mam wystarczającą wiedzę i umiejętności, postanowiłem sprawdzić się na rynku kredytowym jako broker oferując produkty wszystkich dostępnych banków. Firma na początku była mała, ale już w tamtym czasie stworzyłem wspaniały zespół a sukcesem było nawiązanie współpracy z ogólnopolskim portalem finansowym bankier.pl, na którym ERATIA prezentowała swoje usługi i produkty. Dzięki temu pozyskaliśmy wielu klientów i cenne kontakty na rynku e-commerce.”

W latach 2009-2010, czyli w okresie kryzysu finansowego, firma była skoncentrowana na zachowaniu płynności finansowej i przygotowaniu się do działalności w nadchodzącym lepszym okresie. Długo nie musieliśmy czekać, gdyż już w 2011 roku pośredniczyliśmy w uruchomieniu kredytów na kwotę ponad 30 milionów złotych.

 

Czym się zajmujemy

Kolejne lata, po dzień dzisiejszy, to okres kontynuacji działalności brokerskiej skierowanej do firm. Pośredniczyliśmy w finansowaniu transakcji zakupu nieruchomości komercyjnych, w tym na kwoty kilku - kilkunastu milionów złotych. Równie chętnie obsługujemy klientów zainteresowanych kredytami operacyjnymi, czyli przeznaczonymi na bieżącą działalność, kredytami pod dotacje i kredytami inwestycyjnymi pod siedzibę klienta np. na kancelarie prawne, dla notariuszy, lekarzy czy firm handlowych i produkcyjnych.

Stawiamy na budowanie relacji z klientami, dla których jesteśmy parterami, a profesjonalna realizacja ich potrzeb finansowych jest dla nas głównym celem. Do dziś współpracujemy z klientami, z którymi nawiązaliśmy kontakt w roku 2006 i kolejnych latach i jesteśmy dumni z tego, że współpraca przebiega bardzo pomyślnie i uczestniczymy przez wiele lat w tworzeniu ich firm.

 

Co to oznacza dla Ciebie

Jako profesjonalni doradcy Twojej firmy oferujemy nie tylko pozyskiwanie finansowania, ale też wsparcie w całym procesie inwestycji – od tworzenia podmiotu do komercjalizacji. Współpracujemy ze wszystkimi znaczącymi instytucjami finansowymi, zarówno w sektorze MŚP jak i korporacyjnym. Występujemy wobec nich w imieniu klienta, co potwierdzamy Umową Pośrednictwa.
Proponujemy również usługi analiz nieruchomości oraz profesjonalnego tworzenia biznesplanów.

 

Co nas wyróżnia na rynku

Nasze działania nie są tylko ograniczone do pozyskania kredytu. Nadzorujemy przebieg całej transakcji, a w przypadku Spółek Celowych i inwestycji w nieruchomości komercyjne koordynujemy działania od samego pomysłu, poprzez stworzenie podmiotu (Spółki Celowej), zgromadzenie i analizę dokumentów, dalej pozyskanie finansowania i współpracy posprzedażowej z bankiem. W imieniu klienta możemy prowadzić całość negocjacji z bankami i innymi stronami transakcji, np. ze zbywcą nieruchomości.

Zbudowaliśmy dla Ciebie i Twojej firmy odpowiedni zespół. Współpracujemy  z innymi podmiotami działającymi na rynku, takimi jak broker ubezpieczeniowy, notariusz, prawnik, biegły rewident i firma zajmująca się pozyskiwaniem dotacji.
        

 Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta wypełnij formularz zgłoszeniowy, a nasi doradcy skontaktują się z Tobą w dogodnym dla Ciebie terminie. Dodatkowo przygotują i prześlą w formie elektronicznej lub tradycyjnej ofertę stworzoną specjalnie dla Ciebie. Taka usługa nic nie kosztuje i do niczego Cię nie zobowiązuje. Jeśli jednak spełni ona Twoje oczekiwania i będziesz chciał z niej skorzystać my w zamian oferujemy profesjonalną pomoc oraz rzetelne doradztwo.

 

ERATIA. ROZWIĄZANIA KORZYSTNE Z ZASADY.

 

Ważne! Nsza strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z Polityką prywatności.

Akceptuję, zamknij komunikat »