Refinansowanie i konsolidacja kredytów

Strona główna » Doradztwo Finansowe » Oferty specjalne » Refinansowanie i konsolidacja kredytów

Masz kredyty firmowe, hipoteczne lub gotówkowe? Jeśli tak, to znaczy że za ich pomocą zostały zrealizowane pewne cele. Warto więc się zastanowić nad kolejnym celem, związanym bezpośrednio z posiadanymi kredytami – dopasowaniem finansowania do swoich potrzeb.

Refinansowanie kredytu pomaga w dopasowaniu zobowiązania do potrzeb i możliwości kredytobiorcy.

Często jest tak, że kredyt wzięty na konkretny cel (np. firmowy kredyt inwestycyjny) w danym momencie spełnia różne wyśrubowane parametry, jednak już po roku – dwóch może się okazać kredytem drogim, lub po prostu niedopasowanym do realnych potrzeb kredytobiorcy. Zazwyczaj banki przy udzielaniu finansowania wyceniają swoje ryzyko, działają również w zakresie własnych procedur i wytycznych. Niektóre banki w ogóle nie finansują pewnych przedsięwzięć (np. spółek celowych), ale chętnie refinansują kredyty już działające, udzielone wcześniej w ramach takiej konstrukcji. Do tego dochodzi zmienność rynku i ofert bankowych.

Optymalizacja posiadanych zobowiązań kredytowych może w znaczący sposób poprawić bieżącą płynność czy to firmy, czy gospodarstwa domowego.

Możemy to osiągnąć na kilka sposobów:

  • Uzyskanie tańszego kredytu (z niższą marżą, brakiem lub niższymi innymi kosztami stałymi) – pozwala na obniżenie miesięcznych rat kredytowych bez ingerencji w pozostałe parametry kredytu.
  • Wydłużenie okresu kredytowania w stosunku do pierwotnego – pozwala na obniżenie miesięcznych obciążeń poprzez rozłożenie płatności na dłuższy czas.
  • Skrócenie okresu kredytowania w stosunku do pierwotnego – pozwala zmniejszyć całościowy koszt finansowania poprzez rozłożenie płatności na krótszy czas, często kosztem wyższych obciążeń miesięcznych.
  • Uwolnienie lub zmianę zabezpieczeń kredytu.

W praktyce zazwyczaj przy okazji refinansowania kredytu udaje się połączyć ze sobą kilka czynników wpływających na ogólny koszt obsługi długu i/lub bieżące obciążenia z tego tytułu.

Warto zatem przejrzeć swoje umowy kredytowe, sprawdzić wpływ obsługi zobowiązania na bieżącą płynność i wspólnie z nami ustalić możliwości jak najlepszego dopasowania finansowania do swoich potrzeb.

Pomagamy również w konsolidacji kredytów

Zarówno firmy, jak i osoby fizyczne często mają więcej niż jeden kredyt. Zazwyczaj część obsługiwanych kredytów to kredyty niezabezpieczone, krótkoterminowe i/lub po prostu drogie. Całościowo składa się to na wysokie obciążenia miesięczne i brak wolnych środków czy to na inwestycje lub rozwój, czy to na bieżące wydatki lub konsumpcję.

My pomagamy uwolnić te środki!

  • Omówimy wspólnie strukturę zobowiązań.
  • Znajdziemy rozwiązania pozwalające na obniżenie rat, uwolnienie zabezpieczeń lub osiągnięcie innych celów.
  • Wskażemy pola optymalizacji struktury zobowiązań.
  • Pozyskamy przy okazji dodatkowe środki finansowe, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

Nie czekaj, już dziś skontaktuj się z naszymi doradcami i sprawdź co możesz zyskać!

Ważne! Nsza strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z Polityką prywatności.

Akceptuję, zamknij komunikat »