Kredyty preferencyjne z dopłatami do oprocentowania

Strona główna » Doradztwo Finansowe » Kredyty dla firm » Kredyty preferencyjne z dopłatami do oprocentowania

Każde rozwijające się przedsiębiorstwo w pewnym momencie staje przed potrzebą nabycia środków trwałych niezbędnych do dalszego rozwoju. Organy Unii Europejskiej wraz z marszałkami województw wychodzą naprzeciw takim potrzebom i specjalnie dla firm z sektora MŚP przygotowały różne programy wsparcia w postaci kredytów preferencyjnych.

Kredyt z oprocentowaniem 1,85% i bez prowizji? Możliwe z pomocą de minimis!

Tak, kredyty ze wsparciem unijnym oprocentowane są już od 1,85% w skali roku. I jest to łączne oprocentowanie, nie marża kredytu. kupka polskich banknotówDostępne są zatem środki finansowe o realnym koszcie poniżej inflacji. Oczywiście zależnie od celu i regionu finansowania mogą występować niewielkie różnice w cenie kredytu, jednak nadal będziemy mieć do czynienia z oprocentowaniem dużo poniżej średniej rynkowej.

Dolnośląskie, Opolskie, Wielkopolskie, Małopolskie, Lubuskie

a także inne województwa mają tego typu programy wsparcia. Jeśli więc chcesz kupić maszyny lub urządzenia, środki transportu (w tym samochody osobowe!), nieruchomości lub inne aktywa trwałe, skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów dla danej lokalizacji.
Nie jest to jednolity program ogólnokrajowy, zatem w poszczególnych województwach można liczyć na różne dopuszczalne cele finansowania, kwoty maksymalne i inne szczegóły. Jedno łączy je wszystkie – bardzo niski koszt finansowania (dopłaty do odsetek stanowią pomoc de minimis).

Warto mieć na uwadze, że tak jak poprzednie tego typu programy ze środków „Jeremie”, tak i obecnie dostępne programy są ograniczone kwotami przyznanymi dla poszczególnych województw, zatem obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”, aż do wyczerpania środków.

Parametry kredytów ze wsparciem Unii Europejskiej

Ładowarka na budowieOprocentowanie od 1,85% w skali roku (zależnie od celu finansowania i programu wsparcia)
Prowizja za udzielenie od 0% (zależnie od celu finansowania i programu wsparcia)
Okres finansowania do 3-10 lat (zależnie od celu finansowania i programu wsparcia)
Maksymalna kwota do 250 tys. – 2,5mln. PLN (zależnie od celu finansowania i programu wsparcia)Finansowanie do 100% wartości inwestycji brutto (zależnie od celu finansowania i programu wsparcia)

Wymagane zabezpieczenia to m.in., weksel własny in blanco, hipoteki, poręczenia, gwarancje i różne inne dopuszczalne (zależnie od celu finansowania i programu wsparcia)

Ważne! Nsza strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z Polityką prywatności.

Akceptuję, zamknij komunikat »